Поврзете се со нас

Македонија

Кам-бек во Кратово: Милосављевиќ повторно ќе биде дел од Силекс

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Силекс додаде уште едно име во своите редови за вториот дел од шампионат, фудбалер кој е повратник во Кратово.

Се работи за 30-годишниот Стефан Милосављевиќ кој во 2018 година беше дел од Силекс. Во меѓувреме тој промени неколку клубови во Србија за да сега направи кам-бек во составот кој првата полусезона во ПМФЛ ја заврши на петтото место.

Силекс во овој преоден рок ги доведе Никола Ристески, Халил Мухаремовиќ, Марко Ѓорѓиевски и Хамза Рамани.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни