Поврзете се со нас

Свет

Какво лудило: Сам намерно се удри со предмет фрлен од публиката, па почна да се врти на тревата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Во фудбалот многупари сме виделе луди и неверојатни ситуации, меѓутоа секогаш има простор за нешто ново, некое изненадување, па токму еден таков момент е виден на средбата од третата лига на Гватемала меѓу Сан Лорензо и Батанекос.

Гостинскиот играч, Росбин Рамос забележа еден предмет на тревникот и со истиот одлучи да се удри за да прикаже дека тоа го направиле навивачите. За негова жал официјалните лица ова не го видоа и казна немаше, а тој пак стана вистински хит затоа што беше директно снимена неговата „мајсторија“, глума за Оскар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни