Какво лудило: Димитријевиќ со кош од преку половина терен донесе победа за Македонија во Данска (ВИДЕО)

Македонската кошаркарска репрезентација имаше победнички старт на претквалификациите за Евробаскетот кој е на програмата во 2025 година. Нашиот национален состав издвојува победа над Данска во Нествед со 73:70 и тоа пред се благодарение на неверојатниот Ненад Димитријевиќ кој погоди луда тројка од преку половина терен со звукот на сирената. Скандинавците не го искористија нивниот последен … Продолжи со читање Какво лудило: Димитријевиќ со кош од преку половина терен донесе победа за Македонија во Данска (ВИДЕО)