Поврзете се со нас

Македонија

Какво голчиште на домашните терени: Савески му даде гол на Зајас од преку 50 метри (ВИДЕО)

Објавено

на

Денеска се играа натпревари од елитната македонска конкуренција, но во третата лига падна голот на сезоната, годината кога е во прашање домашниот фудбал.

Се работи за средбата меѓу Зајас и Љуботен која заврши со триумф од 3-1 за домаќините, но единствениот погодок кој го дадоа гостите преку капитенот Дејан Савески беше неверојатен со оглед на тоа што истиот падна од преку 50 метри. Секоја чест мајсторе!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни