Поврзете се со нас

Германија

Какви мајстории: Топ 10 супер голови со „ножички“ во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

За неколку дена се враќаат клупските возбудувања, а меѓу нив се и оние од елитната германска Бундеслига, шампионат кој е еден меѓу најдобрите во Европа.

Се игра осмото коло, а пред истото од Бундеслигата составија една топ компилација со најдобрите Топ 10 голови постигнати со „ножички“ од 2010 година. Ваквите погодоци секогаш се посебни, впечатливи, па во наредните четири минути уживајте во овие магии.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни