Поврзете се со нас

Европски првенства

Каква завршница: Косоротов со гол од „паркинг“ ја спаси Русија од пораз (ВИДЕО)

Објавено

на

Репрезентациите на Русија и Полска одиграа без победник 29-29 во првата средба од денешната програма на Европското првенство.

Беше доста тесно и неизвесно низ целиот натпревар за да крајот битката биде завршена со спектакуларен гол на Сергеј Косоротов од скоро половина теренот. Рускиот бек испрати „проектил од паркинг“, удар кој заврши во мрежата на Полјаците и реми на оваа средба.

Сичко со осум гола беше прв стрелец во таборот на Полска, додека на спротивната страна исто толку погодоци даде херојот Косоротов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни