Поврзете се со нас

Европски првенства

Каква мајсторија: Шалаи со еврогол донесе ерупција на трибините во Будимпешта (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Унгарија го доби првото полувреме против Србија (2-1) во квалификациите за Европското првенство во 2024 година.

Домаќините ги искористија своите шанси со тоа што вториот нивен гол беше индивидален потег, мајсторија во режија на членот на Фрајбург, Роланд Шалаи.

Напаѓачот фантастично се снајде по топката која ја доби од Него, си ја намести и потоа следуваше максимално прецизен удар за погодок и ерупција на трибините во Будимпешта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни