Поврзете се со нас

Свет

Каква мајсторија на ветеранот: Погоди директно од корнер за победа на својата екипа (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Се повеќе и повеќе играчи од Европа играат во МЛС лигата, а еден од нив е поранешниот репрезентативец на Босна и Херцеговина, Харис Медуњанин.

Тој од 2017 минута игра во САД, прво настапуваше за Филаделфија, додека пак сега игра за Синсинати, тим на кој рано утрово му донесе победа со фантастичен погодок директно од корнер.

Медуњанин испрати мајсторски удар во 85 минута и топката со помош на стативата заврши во мрежата на Њујорк Ред Булс за славје на составот на Синсинати од 1-0.

Инаку тренер на оваа екипа е легендарниот холандски ас Јап Стам.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни