Поврзете се со нас

Англија

Каква магија на Мо: Салах си поигра со одбраната на Вотфорд, па рутински го матираше Фостер (ВИДЕО)

Објавено

на

Ливерпул е доминантен на средбата против Вотфорд, а својата одлична игра ја крунисува со голови и е на добар пат да ја прослави петтата сезонска победа во Премиер лигата.

Особено расположен за игра е Мохамед Салах, па освен што дели асистенции го матира и противникот со мајсторски голови. Се играше 54 минута кога Мо во свој стил си поигра со целата одбрана на домаќините по што рутински ја смести топката во мрежата на ветеранот Фостер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни