Поврзете се со нас

Европски првенства

Каков прв допир: Јамал со магија откажа двајца репрезентативци на Албанија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/SEFutbol

Шпанија рутински ја совлада Албанија (1-0), а притоа ги одмори и играчите кои се во прв план кај селекторот Де Ла Фуенте на ова Европско првенство.

Талентираниот Ламин Јамал одигра само 20 минути во вториот дел, но и за тој краток период изведе една мајсторија која стана вирална на интернет и социјалните мрежи. Офанзивецот само потврди дека се работи за огромен бисер, фудбалски талент, па со еден магичен допир откажа двајца репрезентативци на Албанија.

Фудбалерот на Барселона ги откажа Џимсити и Митај.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни