Поврзете се со нас

Евролига

Каков потег на Хрватот: Хезоња со брутално забивање го уништи „џинот“ од Чад (ВИДЕО)

Објавено

на

По секое коло стандардно се бираат најдобрите потези во Евролигата, па така беше и по 11. рунда во која најдобриот момент го имаше ѕвездата на Уникс Казан, Марио Хезоња.

На дуелот против Алба, Хезоња покажа дека не случајно неколку години мина во НБА лигата, даде 22 поени, плус воедно имаше брутално забивање над центарот на бундеслигашот Крист Кумаџе.

Погледнете ја оваа и останатите мајстории кои се најдоа на Топ 10 одбројувањето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни