Поврзете се со нас

НБА

Каков потег: Дончиќ со магична асистенција ги крена на нозе соиграчите од клупата (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Далас Маверикс оствари убедлива победа на гостувањето кај Портланд Трејл Блејзерс од 132-112.

Ова беше средба на која гостите имаа многу расположени играчи, дури седумина беа двоцифрени, а кога е така тешко е да не се оствари позитивен резултат. Лука Дончиќ беше мирен кога се во прашање кошевите и даде „само“ 15, но зад своето име додаде 10 скокови и дури 15 асистенции.

Една од тие асистенции беше навистина брилијантна, мангупска и со тој потег ги крена на нозе соиграчите од клупата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни