Поврзете се со нас

Германија

Каков играч доби Реал во своите редови-сите мајстории на Белингем во дресот на Дортмунд (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/BlackYellow

Англискиот репрезентативец, Џуд Белингем прави промена на клупската средина и од Борусија Дортмунд преминува во шпанскиот великан Реал Мадрид.

По три години во дресот на „милионерите“ Белингем реши дека е време за промена, нов чекор во кариерата и сега ќе има можност да се докаже во клубот со најмногу освоени титули во Лигата на шампионите.

Џуд во текот на овој месец ќе наполни 20 години што доволно говори за каков талент се работи, играч од кого допрва најдоброто, но тој и во досегашното патување многу покажа и во продолжение погледнете ги сите неговив мајстории (голови и асистенции) како член на бундеслигашот од „Сигнал Идуна Парк“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни