Поврзете се со нас

Свет

Како започна тепачката на трибините: Немојте да ги „чепкате“ семејствата (ВИДЕО)

Објавено

на

Уругвај и Колумбија одиграа драматичен и возбудлив меч заврши со победа на вторите со погодокот на Лерма во финишот на првото полувреме.

Меѓутоа резултатот остана во втор план, а причината за тоа се случувањата по последниот судиски свиреж и тоа на трибините. Уругвајските фудбалети влегоа во конфликт со дел од колумбиските фанови, причината за тоа се навредите и вознемирувањата на членовите на семејствата.

Во еден момент ова доживеа кулминација, па Нуњес и компанија тргнаа да ги расчистат сметките.

Еве како се започна и јасната порака од Уругвајците да не им ги „чепкаат“ фамилиите.

Нуњез „полуде“ и се качи на трибина да се тепа со колумбиските фанови (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни