Како и што се очекуваше: Мајсториите на Барди на најавната шпица за Ла Лига (Видео)

bardi-leganes

Полека но сигурно се одбројуваат и последните денови пред официјалниот почеток на шпанската Ла Лига.

На официјалниот фејсбук профил на Ла Лига, осамна видео од сите голови од слободен удар на Лео Меси и нашиот Енис Барди.

Видеото е најава за новата сезона која ни претстои во шпанската Примера, а под истото стоеше наслов: -Повеќе од слободен удар. Ова е уметност.

И навистина, головите на Меси и Барди кои се најдоа во најавната шпица за Ла Лига се вистинска уметност.

Уживајте.

Facebook Коментари