Поврзете се со нас

Свет

Како се слави гол во ерата на КОВИД-19 (ВИДЕО)

Објавено

на

Јужна Кореа беше дел од земјите во која имаше случаи на заразени од коронавирусот, но работите полека се ставаат под контрола, се враќа нормалниот тек на животот, а за тоа говори и фактот што започна првата фудбалска лигата.

Секако се игра без публика, со почитување на превентивните, заштитни мерки и навистина е чудно кога ќе се даде гол и како истиот се прославува. Дуелот меѓу Чонбук и Сувон заврши со резулта 1-0 за домаќините со погодокот на ветеранот Ли-Донг Гок во 84 минута.

Како што може да се види нема прегратки, само минимален контакт, поздравување-славје во „корона“ стил, се е поинаку.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни