Поврзете се со нас

Свет

Како му легна: Репрезентативец на Јамајка го постигна најубавиот гол во кариерата (ВИДЕО)

Објавено

на

Мексико и Јамајка одиграа без победник (2-2) на дуелот во Лигата на нации во Конкакаф зоната, дуел кој го одбележа фантастичниот гол на Боби Декордова-Рид.

Фудбалерот на премиерлигашот Фулам го постигна најубавиот погодок во кариерата и тоа откако во 8 минута имаше чиста фудбалска реакција и го прва испрати неодбанлив удар во мрежата на Очоа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни