Како македонските надежи ја прославија победата над Швајцарија (Видео)

u19

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа над Швајцарија од 2-1 го започна квалификацискиот турнир во Скопје за пласман во елитната фаза за Европското првенство.

Избраниците на Вујадин Станојковиќ дојдоа до овај триумф со пресврт и подобра игра во вториот дел, па нормално големо беше славјето во нашата соблекувална.

Facebook Коментари