Поврзете се со нас

Свет

Како Македонецот ја полнеше мрежата на Фридек-Мистек: Дел од мајсториите на Костески од брилијантната партија со 17 погодоци (ВИДЕО)

Објавено

на

Никола Костески имаше партија за паметење во првата лига на Чешка каде во дресот на Плзен даде неверојатни 17 гола во пресметката со Фридек-Мистек.

Партија која ќе се памети: Неверојатниот Костески даде 17 гола за Плзен!

Македонскиот интернационалец беше незапирлив, нерешлива енигма за противникот кој на крајот едноставно мораше да му се поклони на десното крило и неговата нестварна партија.

Во продолжение погледнете дел од погодоците, мајсториите на Никола кој веќе неколку години игра успешно надвор од нашите граници.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни