Поврзете се со нас

Свет

Како Македонецот ги решаваше противниците: Најдобрите потези од Димитријевиќ од изминатава сезона (ВИДЕО)

blank

Ненад Димитријевиќ остави одличен впечаток во натпреварувачката 2019/2020 во најсилната шпанска конкуренција, па токму оттаму од АЦБ лигата направија видео компилација со најмајсторските потези на македонскиот репрезентативец.

-И покрај неговата младост, Ненад Димитријевиќ се наментна како лидер во Хувентуд. На неговото креативно лудило додаде моќни нозе кои му овозможуваат невозможни продори, -велат од АЦБ лигата.

Во продолжение погледнете ги мајсторите на нашиот Нено.

Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook