Поврзете се со нас

Англија

Како ќе изгледа почетната постава на Сити со двете нови засилувања (ВИДЕО)

Објавено

на

Премиерлигашот Манчестер Сити излезе како победник од уште една трансфер трка и ги обезбеди услугите на голгетерот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд.

Халанд доаѓа на „Итихад“ откако Сити одлучи да ја активира откупната клаузула во неговиот договор, па од наредната сезона ќе го гледаме во овој дрес.

Не треба да се заборави дека „граѓаните“ претходно го доведоа и талентираниот Хулијан Алварез за кого интерес пројавуваа исто големи европски клубови, па „АС“ воден од освежувањата за Пеп Гвардиола посочи како може да изгледа почетната единаесетка на англискиот првак во натпреварувачката 2022/2023.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни