Поврзете се со нас

Шпанија

Како да се фанови: Сите соиграчи чекаа на ред за да се сликаат со Меси (ВИДЕО)

Објавено

на

Барселона му одржа лекција на Атлетик Билбао и го освои Купот на Шпанија што е прв трофеј за клубот под водство на Роналд Куман.

Овој триумф донесе голема радост, задоволство во таборот на каталонците со оглед на тоа што до истиот стигнаа со многу пот, пресврти, продолженија во претходните рунди. Човек на одлука беше Лионел Меси со два погодоци, а токму Аргентинецот беше во фокусот на јавноста, но и на соиграчите кои не ја испуштија оваа шанса да се сликаат со него и трофејот како да се некои фанови.

Погледнете го видеото и се ќе ви стане јасно.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни