Како да посрамотите голман: Рикардињо излезе очи в очи со чуварот на мрежата, а потоа направи магија! (Видео)

rikardinho-jaen

Хаен успеа да направи големо изненадување и го победи Интер Мовистар во финалето на шпанскиот куп со 4:3, но наспроти сензацијата која ја видоа големте футсал фанови во Шпанија, имаа можност да видат уште една неверојатна генијалност на Рикардињо.

Португалскиот мајстор уште еднаш ни демонстрираше зошто е убедливо најдобар футсал играч во светот, а потврден одоговр на ова прашање сигурно ќе даде и голманот на Хаен кој денеска беше понижен како никој во ситуација кога излезе очи в очи со Рикардињо.

Facebook Коментари