Поврзете се со нас

Лига на нации

Како беше исвиркана бугарската химна со Скопје (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонија и Бугарија играат во Лигата на нации, а истиот стандардно беше најавен со интонирањето на двете химни.

Македонската беше испеана со многу емоции и еден глас, додека бугарската беше жестоко исвиркана од публиката на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Видео: Мкд.мк

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни