Поврзете се со нас

Репрезентација

Кадетите загубија од Полска во финалето на ЕХФ шампионатот во Скопје

Објавено

на

Машката кадетска репрезентација на Македонија загуби од Полска со 35-33 во финалето на ЕХФ шампионатот во Скопје.

Нашите надежи не успеаа по вторпат да слават над Полјаците на овој турнир, односно овојпат противникот се покажа во подобро издание и се избори за славје во завршниот дуел на шампионатот. Првиот дел донесе израмнета игра и на пауза се замина со резултат 17-17.

Во второто полувреме репрезентацијата на Полска беа пофокусирана, имаше повеќе сила и ја доби четата на Лазаров што значеше освојување на првото место.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни