Поврзете се со нас

Репрезентација

Кадетите славеа и на вториот тест против Романија

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/rfmofficial/

Кадетската репрезентација на Македонија забележа уште една победа над Романија во рамките на ЕХФ неделата.

Избраниците на Раде Стојановиќ вчера го совладаа овој противник со 31:30, додека пак денеска нашите надежи славеа со 32:28 во салата во Автокоманда.

Со овои два теста Стојановиќ имаше можност да види до каде се играчите, но и што може да се поправи пред Светското првенство кое годинава ќе се одржи во Хрватска.

Ние сме во група со Норвешка, Црна Гора и победникот на IHF Trophy што треба да се оддржи во Костарика.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни