Поврзете се со нас

Репрезентација

Кадетите ќе имаат двомеч со Црна Гора, Стојановиќ повика 22 ракометари (ФОТО)

Објавено

на

Селекторот на машката кадетска репрезентација на Македонија, Радослав Стојановиќ го објави списокот на ракометари на кои ќе смете за двомечот со Црна Гора во рамките на ЕХФ неделата.

Нашите надежи ќе се соочат со врсниците од Црна Гора на 14 и 15 октомври во Подгорица со тоа што претходно националниот тим ќе биде во Скопје, а првиот собир е закажан за 10 октомври во хотелот Карпош.

Ова е списокот од 22 играчи на Стојановиќ:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни