Кадетите го дознаа ривалот за четвртфиналето на ЕП

kadeti

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 16 години го дозна противникот за четвртфиналето на Европското првенство-Б дивизија што се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина.

Нашите млади надежи го освоија првото место во групата Б зад Русија што автоматски значеше дека ќе се соочат со првопласираната селелкција од групата А или тоа во случајот е Романија.

Романците во групната фаза остварија четири победи и еден пораз (исто како нас) и тоа од Ирска со 74-54. Ова значи дека добивме ривал по мерка, ривал со кого можеме да се надигруваме.

Средбата се игра во четврток со почеток од 21 часот.

Facebook Коментари