Поврзете се со нас

НБА

Каде тргна момче?! Ален со брутална блокада му одржа лекција на дебитантот на Мемфис (ВИДЕО)

Објавено

на

Победата на Лос Анџелес Лејкерс над Бостон Селтикс (без Леброн Џејмс и Ентони Дејвис) дефинитивно беше топ вест од НБА лигата, но кога се во прашање најдобрите моменти, еден друг потег ја доби круната на денот.

Се работи за членот на Кливленд Кавалирс, Џерет Ален кој му одржа лекција на младиот колега од Мемфис Гризлис, Џи-Џи Џексон кој во втората четвртина се залета и сакаше да забие преку центарот, ама доби „банана“ кој сигурно уште долго ќе ја памети.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни