Поврзете се со нас

Франција

Каде е топката: Меси, Нејмар, Мбапе и Рамос го уништија Хакими (ВИДЕО)

Објавено

на

Пари Сен Жермен има големи мајстори во своите редови, па тој квалитет не служи само да се разбиваат, совладаат противниците, односно на своја кожа тоа можат да го почуствуваат и дел од самите играчи на „светците“ во некои вежби, тренинзи.

Токму тоа му се случи на Хакими кој се најде во средина и имаше задача да им ја одземе топката на Меси, Нејмар, Мбапе и Рамос.

Самото видео говори многу повеќе од тоа што можеме да го кажеме и напишеме.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни