Поврзете се со нас

НБА

Каде е топката? Јокиќ со стара финта го понижи првиот пик на драфтот од 2018 година (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс ја оправда фаворитската улога и славеше над Портланд Трејл Блејзерс со 112:103 во средба во која на највисоко ниво беше Никола Јокиќ кој беше автор на 29 поени, плус додаде 8 скокови и 7 асистенции.

Јокиќ го предводеше Денвер до нова победа, Клиперс славеше во дербито на Флорида (ВИДЕО)

Токму Србинот имаше и еден потег со кој дополнително ги освои фановите, а причината за тоа е старата финта која му ја „продаде“ на некогашниот прв пик на драфтот (2018 година), Деандре Ејтон.

Ејтон го измами противничкиот центар со еден потег и потоа успеа да постигне погодок под прекршок. Со овој „лажњак“, Никола ги освои Американците, но и сите љубители на кошарката кои уште еднаш се уверија во неговите квалитети.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни