Јувентус има талент: Буфон, Игуаин, Де Лихт и Рабио ги покажаа вокалните способности (Видео)

juve

Стандардно во Јувентус новите имиња, играчите кои доаѓаат имаат можност да се претстават со по некоја музичка нумера, па таа традиција продолжи и годинава, па на „сцената“ излегоа Буфон, Игуаин, Рабио, Де Лихт и Демирал, а кој беше најдобар самите проценете.

Facebook Коментари