Поврзете се со нас

Македонија

Јусуфи си замина од Вардар и се пресели во Гостивар

Објавено

на

Талентираниот Нијаз Јусуфи не е е повеќе дел од екипата на Вардар објави поранешниот македонски шампион.

Јусуфи се сели во редовите на Гостивар, а „црвено-црните“ ќе добијат одредена сума на пари за овој трансфер.

-Би сакале да истакнеме дека направивме максимални напори, со цел да изнајдеме позитивен договор за продолжување на соработката, свесни за потенцијалот на младиот Вардаров бисер, но сепак на крајот не успеавме да ја промениме одлуката и пред се желбата да си замине, -порачаа од Вардар.

Јусуфи одигра 42 натпревари за скопскиот тим и постигна 3 гола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни