Поврзете се со нас

Одбојка

Јошко Миленкоски е именуван за нов селектор на Црна Гора

Објавено

на

Македонскиот одбојкарски стратег, Јошко Миленковски е избран за нов селектор на репрезентацијата на Црна Гора.

Миленкоски кој го води тимот на Финикас Сирос ја доби довербата на Управниот одбор на Одбојкарската федерација на Црна Гора и во наредниот период ќе ги води Црногорците.

Ова за Јошко е враќање во оваа земја во која своевремено го водеше составот на Будванска ривијера, тим со кој имаше добри резултати во шампионатот, а во освои и третото место на фајналфорот во Рим во ЦЕВ Купот.

Крушевчанецот во својата кариера освен во Македонија, Црна Гора и Грција има работено уште во Турција и Тунис.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни