Поврзете се со нас

Македонија

Јончевски е наследникот на Србиновски во Гостивар

Објавено

на

blank

Екипата на Гостивар претрпе неочекуван пораз од вториот тим на МЗТ Скопје, меч кој се покажа како последен на клупата за тренерот Марјан Србиновски.

Србиновски и клубот одлучија да се разделат, па „сино-белите“ веднаш се активираа на пазарот во потрага по нов предводник, а изборот падна врз Александар Јончевски.

Јончевски до неодамна го водеше составот на Кожув со кого ја прекина соработката поради концепциски разлики,

Ова за Алек ќе биде прв предизвик во Гостивар, а договорот е со важност до крајот на оваа сезона со опција истиот да може да биде продолжен ако двете страни се задоволни од резултатите и соработката.

Гостивар со учинок 10-9 е на 5 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни