Јокиќ со трипл-дабл за историја во НБА, Дончиќ „распали“ против стариот муштерија (ВИДЕО)

Ѕвездата на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ уште еднаш се најде во фокусот на кошаркарската јавноста, а причината за тоа е учинокот со кој се запиша во историјата на НБА лигата. Во првата средба по кратката пауза по Ол-стар викендот во Индијанаполис, составот на Нагетс ја оправда улогата на фаворит против Вашингтон Визардс и славеше со … Продолжи со читање Јокиќ со трипл-дабл за историја во НБА, Дончиќ „распали“ против стариот муштерија (ВИДЕО)