Поврзете се со нас

Олимписки игри

Јокиќ со баскет „три на три“ се загрева за ЛОИ (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/nuggets

Никола Јокиќ многу порано ја заврши оваа сезона со Денвер Нагетс, а тоа воедно значеше поголем одмор за него, поголем простор да ужива во работите кои ги сака, го опуштаат, поточно на вистински начин да ги наполни батериите за тоа што следи, Олимписките игри во Париз.

Во неговиот Сомбор му е најпријатно, па така во видовме како се забавува со Бобан Марјановиќ, тука е неговата пасија за коњите, трките во кои имаше можност да се дружи со Богдан Богдановиќ за да сега се појави видео во кој тој релаксирано си игра баскет „три на три“.

Српските „џинови“ во фокусот на вниманието: Јокиќ и Марјановиќ во елемент на хитот на Ана Бекута (ВИДЕО)

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни