Поврзете се со нас

НБА

Јокиќ повторно се „исклучи“ и тргна кон судијата, Мелоун спречи нова глупост (Видео)

Објавено

на

Никола Јокиќ пред само два дена истакна дека е многу посмирен и ги игнорира судиите во НБА лигата со цел да избегне нови исклучувања, но ова утро, малку фалеше одново да биде преселен во соблекувалната.

Србинот блескаше во победата над Лос Анџелес Клиперс во партија во која уфрли 49 поени, вклучувајќи и клучна асистенција за победа на една секунда пред крајот.

Маестро Никола во акција: Јокиќ со брутална партија и страшно додавање за победа ги замолкна Клиперси (Видео)

Јокиќ беше нерешлива енигма за противничките дефанзивци кои не бираа средства во обидот да го оневозможат да направи нешто повеќе, но во една таква ситуација, добра вест за Никола беше тоа што тренерот Мелоун беше блиску до него.

Ѕвездата на Денвер му се пушти на судијата и беше на работ да добие ново исклучување оваа сезона, но за негова среќа, Мелоун интервенираше навреме и спречи нова глупост на Јокиќ кој дефинитивно има проблем со судиите оваа сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни