Поврзете се со нас

НБА

Јокиќ коментираше потег на соиграч и ги изнасмеа новинарите: Сакав да го удрам… (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/nuggets

Денвер има водство од 3:1 против Мајами во финалето на НБА плејофот и е на победа до прва титула во историјата на франшизата, а следниот натпревар на домашен терен ќе биде прва шанса за заокружување на фантастичната сезона.

Никола Јокиќ останува вистински лидер на Нагетс, а на дуелот одигран утринава мораше да преседи на клупа голем дел од последниот период поради опасноста да добие шеста лична грешка.

Но, неговите соиграчи не дозволија пресврт на противникот, а во тие минути посебно се истакна Брус Браун, кој во финишот погоди и една тешка тројка, за која Јокиќ призна дека бил неразумен потег на соиргачот.

– Тој (Браун) беше многу агресивен во последниот период и тој и Арон (Гордон) беа навистина неверојатни. Но, тој (Браун) шутна степ-бек тројка и во тој момент сакав да го удрам, но кога топката влезе бев навистина среќе, – рекол Јокиќ, кој со оваа изјава ги изнасмеа новинарите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни