Поврзете се со нас

НБА

Јокиќ и Мелоун исклучени во првото полувреме, Голден Стејт ја прекина негативната серија (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/nuggets

Првата ѕвезда Никола Јокиќ и тренерот Мајк Мелоун беа исклучени уште во првото полувреме на дуелот меѓу Детроит и Денвер, но шампионот стигна до победа и без нивната поддршка.

Мелоун прв замина во соблекувалната поради протест кон судиите, а Јокиќ комплетираше две технички грешки во вториот период и мораше да го напушти теренот со само 9 постигнати поени.

Џексон со 21 поен бил најефикасен кај Денвер на крајот на средбата, додека Канингам со 27 поени го предводел Детроит кој ја продолжи својата катастрофална серија во НБА сезонава.

Голден Стејт го победи Хјустон и ја прекина серијата порази, а најефикасни во домашниот тим биле Кари и Томпсон со 32, односно 20 поени.

Шарлот – Бостон 121:118
Детроит – Денвер 103:107
Вашингтон – Милвоки 129:142
Чикаго – Мајами 100:118
Минесота – Њујорк 117:100
Њу Орлеанс – Сакраменто 129:93
Сан Антонио – Л.А Клиперс 99:124
Голден Стејт – Хјустон 121:116

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни