Поврзете се со нас

НБА

Јокиќ и Дончиќ го наместија Кари: Сега нема да може да спие поради моето забивање преку него (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/dallasmavs

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ максимално беа опуштени и се забавуваа во Индијанаполис каде се одржа Ол-старот, пресметката меѓу ѕвездите на Истокот и Западот од НБА лигата.

Во еден момент Србинот и Словенецот се здружија при загревањето и го наместеја Стеф Кари за да Јокиќ забие преку него.

-Го видовте ли тоа? Морам да го погледнам видеото. Му кажав на Лука да го доближи Стеф до обрачот. Мислам дека ми беше лут и поради тоа нема да може да спие вечерва, се пошегува асот на Денвер Нагетс во негов стил.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни