Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Јиха по триумфот над Вардар: Посебно задоволство е да се игра во ваква атмосфера

Објавено

на

Германски Кил успеа да го победи Вардар во Скопје и тоа благодарение на одличното второ полувреме, во кое бундеслигашот ја надополни негативата од првиот дел.

Атмосферата во „Јане Сандански“ беше еден од елементите кои најмногу ги плашеше гостите, па тренерот Филип Јиха не крие дека задоволството од победата е уште поголемо, кога таа е остварена пред такви домашни фанови.

– Секогаш е посебно чувство да се игра во ваква дива и луда ракометна атмосфера.

– Задоволен сум од второто полувреме, во првиот дел не игравме добро и направивме многу грешки.

– Подоцна моите играчи ги исполнија задачите и среќен сум поради оваа победа над силниот Вардар, – изјавил Јиха по натпреварот.

Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат, ако сакаат да останат во Вардар…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни