Поврзете се со нас

Шпанија

Јеро го посрамоти Касилјас во живо: Ти си вистинска смешка…… (Видео)

Објавено

на

Foto:instagram.com/fernandohierro

Фернандо Јеро му беше капитен на Икер Касилјас во Реал Мадрид кога тогаш младиот голман се пробиваше на елитната шпанска и европска сцена, а познато е дека после тоа изградија и големо пријателство надвор од теренот.

Истото се негува и ден денеска, а тоа може да се заклучи и од последната објава која ја имаше Икер на социјалните мрежи. Легендарниот голман на Реал Мадрид во последно време е популарен со своите „Тик-Ток“ видеа, од кои сепак не е воопшто импресиониран незаборавниот стопер на „кралевите“.

Во вклучувањето во живо, Икер го прашува Јеро што мисли за неговите видеа на познатата социјална мрежа, по што дефанзивецот го подбра својот помлад пријател со доста „ниски удари“.

Икер: Што мислиш за моите видеа на Тик-Ток

Јеро: Дека се вистинска смешка. Правиш циркус од себе.

Икер: Го имам најголемиот хејтер што може да се има, Фернандо Јеро… Зошто мислиш дека сум смешен?

Јеро: Бидејќи ти си од старата школа, а сакаш да се модернизираш. Не може така, правиш да изгледаш смешно.

Икер: Вистинска ли е оваа критика?

Јеро: Да, врати се во нормала.

Икер: Во ред, ќе станам повторно нормален.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни