Јапонски вундеркинд: Има 14 години и им дели лекции на најдобрите пингпонгари (Видео)

Tomokazu Harimoto

Германецот Тимо Бол важи за еден од најдобрите светски пингпонгари изминативе години, но минатиот викенд мораше да се соочи со незгоден пораз на важниот турнир во Чешка од ИТТФ Светската серија.

Бол загуби од Јапонецот Томоказу Хaримото кој има само 14 години и претставува ново чудо во светот на пинг-понгот, а во Оломуц стана и најмладиот натпреварувач со ваква титула.


2017 Czech Open Highlights- Timo Boll vs… by videosansebastian

Facebook Коментари