Поврзете се со нас

НБА

Јанис во супер елемент: Најмоќните плејоф потези на Адетокумбо на патот до титулата во НБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Милвоки Бакс по пауза од 50 години повторно е број еден, шампион во најсилната лига на светот, а за тоа дефинитивно е најзаслужен Јанис Адетокумбо.

Адетокумбо беше лидер, предводник на оваа генерација на Бакси која успеа да направи нешто специјално и се запиша во историјата на НБА.

Јанис беше спектакуларен во плејфот, па во продолжение погледнете ги неговите десет најмоќни, најтрактивни моментив во разигрувањето за пехарот.

Уживајте во мајстоиите на грчкиот репрезентативец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни