Поврзете се со нас

Свет

Јани направи трансфер во Полска: Атанасов ќе ја носи „шестката“ во Краковија

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов нема повеќе да го гледаме во дресот на сплитски Хајдук, клуб кој го замени со полскиот прволигаш Краковија.

Веќе некое време се говореше дека Јани ќе се пресели во нова средина, информации кои се покажаа како вистински, па така играчот од средината на теренот во наредниот период ќе ги брани боите на составот од Краков, тим во кој ќе го носи дресот со број шест.

Краковија е клуб кој првиот дел од шампионатот го заврши на 8 место на табелата со освоени 25 бода на 17 натпревари. Инаку за Атанасов ова е прв предизвик во Полска, претходно настапуваше во Турција, додека во Македонија беше дел од Академија Пандев.

Договорот е со важност до 2026 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни