Поврзете се со нас

Свет

Јани Атанасов стрелаше во Куп победата на Краковија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/mkscracovia

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов се запиша во листата на стрелци во денешната победа на Краковија во Купот на Полска.

Краковија во еден супер интересен, возбудлив дуел славеше над Лечна со 4-3. Гостите беа фаворити, ама мораа добро да се потрудат да го оправдаат тој статус, а во тоа помогна и Атанасов со својот погодок во 58 минута.

Јани погоди за 4-1 со што му овозможи на својот тим да „дише“ во продолжението, но домаќините беа упорни и до крајот се изборија за минимален пораз.

Наредната средба за Краковија е пресметката со Лоџ во домашниот шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни