Поврзете се со нас

Европски првенства

Јакобсен по триумфот над Македонија: Ова не беше истиот противник од четвртокот

Објавено

на

blank

Данскиот селектор Николај Јакобсен очекувано е задоволен од епилогот на денешниот квалификациски натпревар со македонската репрезентација, а убедливата победа му гарантира прво место во групата при ист број бодови со нашата селекција.

По средбата тој го коментирал триумфот во Алборг за данските медиуми.

– Генерално, ова беше добра недела за нас, иако посакував да победевме на двата натпревара.

– Но, да бидеме реални, имаше и голема разлика меѓу тимот со кој загубивме во четвртокот и овој против кого игравме денес.

– Најдобро ќе беше со две победи да си го обезбедиме првото место во групата, но очигледно не бевме доволно добри за такво нешто, – изјавил Јакобсен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни