Поврзете се со нас

Свет

Јакимовски со супер партија ја отвори новата сезона во НЦAA лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Андреј Јакимовски со одлична партија ја започна новата сезона во НЦAA лигата.

Нашиот Јакимовски беше најдобар поединец во пресметката меѓу Вашингтон Стејт Универзитетот и Ајдахо, средба која им припадна на популарните Кугарс со 84-55.

Андреј доби најголема минутажа (34) што е сигнал дека годинава ќе биде меѓу најзначајните играчи, односно уфрли 21 поен со 4 скока, 2 асистенции и 2 украдени топки. Зад него беа Рајс и Џоунс со по 13 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни