Поврзете се со нас

Балкан

Јаховиќ конечно погоди за Газтепе, па ги „грабна“ картоните на Чакир (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Адис Јаховиќ денеска го постигна дебитанскиот погодок за Гезтепе во актуелнава сезона и тоа во победата на неговата екипа во Истанбул над Касимпаша.

Капитенот Јаховиќ ја најави победата на Гезтепе во Истанбул (ВИДЕО)

Адис стрелаше за 1-1 по што соиграчот Тијаниќ донесе три бода во 86 минута. По последниот судиски свиреж нашиот ас ги „грабна“ картоните на главниот судија Џунејт Чакир. Чакир ја делеше правдата на оваа средба, а картоните со посвета ќе бидат наметети за детото на Јаховиќ кој е фан на прославениот турски арбитар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни